Mikołajkowa akcja
5 GRUDNIA 2019 ROKU

W ramach akcji mikołajowej dnia 5.12.2019  uczniowie naszej szkoły udali się do Domu Pomocy Społecznej im. W. Michelisowej w Lublinie.
Około 30 osób własnoręcznie przygotowało pensjonariuszkom drobne upominki świąteczne. Inni  (27 osób) zjawili się osobiście, by poświęcić starszym, samotnym paniom swój czas.  Okazało się, że mamy bardzo uzdolnioną plastycznie  i muzycznie młodzież, wrażliwą na potrzeby drugiego człowieka.
A oto opinie wyrażone przez samych uczestników:
"Wizyta bardzo dużo wniosła w nasze postrzeganie problemu starości oraz podejście do zjawiska braku samodzielności  i niepełnosprawności. Przede wszystkim przełamaliśmy nasz strach do takich miejsc, który zapewne głęboko funkcjonuje w każdym z nas. Na co dzień nie myślimy o starości i śmierci. Boimy się jej, oddalając od siebie tę myśl, a przecież tak naprawdę jest to część naszego życia. To spotkanie uświadomiło nam, że tak niewiele potrafi sprawić tak wiele radości. Gdy rozdawaliśmy upominki śpiewając przy tym świąteczne piosenki nie obyło się bez wzruszenia z jednej i drugiej strony. Warto było poświęcić chwilę swojego wolnego czasu, którego te kobiety mają już tak niewiele, by sprawić im radość na długie godziny".
Jestem bardzo wdzięczny wszystkim uczestnikom za tak spontaniczne zaangażowanie.
Leszek Sadurski inicjator i uczestnik akcji

powiekszeniepowiekszeniepowiekszenie
powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie
powiekszeniepowiekszeniepowiekszenie

W CELU ZAPEWNIENIA POPRAWNEGO DZIAŁANIA SKRYPTÓW PROSIMY POCZEKAĆ NA ZAŁADOWANIE SIĘ WSZYSTKICH ELEMENTÓW STRONY

KRONIKA | FOTOGALERIA

© ZSE im. A i J. Vetterów w Lublinie - Elżbieta Pawłowska

zalecane: rozdzielczość 1024x768 lub wyższa; min. Internet Explorer v.6.0; kolor - 16 bit; zgodne z W3C
opracowanie informatyczne i graficzne serwisu: Elżbieta Pawłowska; ikonografia: zbiory ZSE im. A. i J. Vetterów w Lublinie
kopiowanie i nieautoryzowane wykorzystywanie programu, grafiki i zdjęć zawartych w serwisie - zabronione