Mikołaj o Tobie nie zapomni
1GRUDNIA 2017 ROKU

 

W ewangelii św. Mateusza znajdujemy słowa Chrystusa, który powiedział: "Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili". Koncert pod hasłem: "Mikołaj o Tobie nie zapomni" stał się już wieloletnią tradycją naszej szkoły. Pomysłodawcą w 2005 roku była s. Joanna Miłaszewska (szarytka). Każdy z koncertów miał swoją specyfikę. Najczęściej na scenie występowali klerycy seminarium lubelskiego. Ten ostatni odbył się 01.12.2017 dzięki  ofiarności i zaangażowaniu wielu osób, w tym uczniów samorządu szkolnego, wraz z opiekunkami: p. Joanną Drozdowską-Wójcik oraz p. Jolantą Bojanowską-Kunachowicz oraz nauczycieli, wychowawców, Dyrekcji oraz obsługi technicznej.
Na scenie wystąpili artyści - uczniowie szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie: Klaudia Sajnóg (klarnet) i Karolina Pawłowicz (flet), które są również uczennicami naszej szkoły oraz trzej panowie grający na gitarze klasycznej: Mateusz Górecki, Stefan Pyczek i Franciszek Lewocki. Opiekunem muzycznym artystów jest p. Jakub Niedoborek, znany i ceniony gitarzysta klasyczny, nauczyciel w/w szkoły muzycznej. Ostatnim sukcesem tria gitarowego było zajęcie III miejsca w XIX Międzynarodowym Konkursie Zespołów Kameralnych w Jaworze.
W programie usłyszeliśmy:
Solo: 
Mateusz Górecki - Jose Luis Merlin - Evocacion i Joropo
Franciszek Lewocki - Roland Dyens - Libre Sonatine cz. II i III
Trio  wykonało: 4 melodie ludowe Witolda Lutosławskiego oraz Astor Piazzolla – Libertango, Sevillanas - taniec flamenco i Tangos - taniec flamenco.
Koncert był wyjątkową okazją uczty dla ucha i ducha.
Społeczność Vetterowska jeszcze raz okazała wielkie serce i wsparła inicjatywę pomocy dzieciom, które spotykają się w placówkach: Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo i Świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczej przy Archikatedrze lubelskiej. Zebrane dary zostaną przekazane dzieciom w czasie spotkania mikołajkowego 6 grudnia 2017 roku.

powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie
powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie
powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie

W CELU ZAPEWNIENIA POPRAWNEGO DZIAŁANIA SKRYPTÓW PROSIMY POCZEKAĆ NA ZAŁADOWANIE SIĘ WSZYSTKICH ELEMENTÓW STRONY

KRONIKA | FOTOGALERIA

© ZSE im. A i J. Vetterów w Lublinie - Elżbieta Pawłowska

zalecane: rozdzielczość 1024x768 lub wyższa; min. Internet Explorer v.6.0; kolor - 16 bit; zgodne z W3C
opracowanie informatyczne i graficzne serwisu: Elżbieta Pawłowska; ikonografia: zbiory ZSE im. A. i J. Vetterów w Lublinie
kopiowanie i nieautoryzowane wykorzystywanie programu, grafiki i zdjęć zawartych w serwisie - zabronione