Wycieczka turystyczno – krajoznawcza do Łańcuta i Leżajska
LISTOPAD 2016 ROKU

22 listopada 2016 r. uczniowie klasy 2 dt oraz reprezentacja młodzieży z 3 dt i 3 ct pod opieką nauczycielek – p. Jolanty Bojanowskiej–Kunachowicz, p. Elżbiety Klocek i p. Renaty Marczewskiej, wyjechała na wycieczkę do Leżajska i Łańcuta.
W Leżajsku uczniowie podziwiali wczesnobarokową bazylikę pod wezwaniem Zwiastowania NMP, w której największą atrakcją są przepiękne organy. Należą do najcenniejszych zabytków tego typu nie tylko w Polsce, ale również w Europie. Bogato zdobiony ołtarz główny, rokokowe tabernakulum, wspaniałe freski zdobiące ściany i sufit świątyni oczarowały wszystkich uczestników wycieczki .
Prawdziwą atrakcją było zwiedzanie dawnej rezydencji magnackiej - Zamku Lubomirskich i Potockich w Łańcucie. Uczniowie podziwiali najważniejsze komnaty, salę balową, prywatne gabinety dawnych właścicieli, największą w Europie kolekcję powozów wraz z akcesoriami oraz Oranżerię z ekspozycją roślin egzotycznych i drobnych zwierząt. Zwiedzanie zakończyło się spacerem po rozległym ogrodzie mającym charakter angielskiego parku krajobrazowego.
Młodzież dowiedziała się od przewodnika między innymi o tym, że 14 października 2016 r. odbyło się na Zamku w Łańcucie historyczne spotkanie Prezydentów Państw Grupy Wyszehradzkiej.
Wycieczka trwała tylko jeden dzień, ale dostarczyła uczniom wielu wrażeń estetycznych i wzbogaciła ich wiedzę na temat atrakcyjnych turystycznie miejsc w Polsce.

 

powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie
powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie
powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie
powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie
powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie
powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie

W CELU ZAPEWNIENIA POPRAWNEGO DZIAŁANIA SKRYPTÓW PROSIMY POCZEKAĆ NA ZAŁADOWANIE SIĘ WSZYSTKICH ELEMENTÓW STRONY

KRONIKA | FOTOGALERIA

© ZSE im. A i J. Vetterów w Lublinie - Elżbieta Pawłowska

zalecane: rozdzielczość 1024x768 lub wyższa; min. Internet Explorer v.6.0; kolor - 16 bit; zgodne z W3C
opracowanie informatyczne i graficzne serwisu: Elżbieta Pawłowska; ikonografia: zbiory ZSE im. A. i J. Vetterów w Lublinie
kopiowanie i nieautoryzowane wykorzystywanie programu, grafiki i zdjęć zawartych w serwisie - zabronione