Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę
PAŹDZIERNIK 2016 ROKU

Idźcie i nauczajcieto hasło 32 pielgrzymki maturzystów na Jasną Górę. Młodzież naszej szkoły udała się do sanktuarium Czarnej Madonny 8 października 2016 roku.  W tej drodze towarzyszyli jej wychowawcy, katecheci i Dyrekcja.  Głównymi punktami programu wizyty w domu Matki były: Droga krzyżowa,  Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza święta w bazylice Narodzenia NMP.  Eucharystię celebrował metropolita lubelski abp Stanisław Budzik, który między innymi powiedział:  „Drodzy młodzi, którzy przybyliście na Jasną Górę modlić się o światło na waszej życiowej drodze, o odnalezienie prawdziwej radości, prawdziwego szczęścia, które człowieka spotyka wtedy, kiedy realizuje plan, który Bóg dla niego nakreślił, niech to miejsce napełni was radością, niech umocni waszą wiarę. Niech ta pielgrzymka będzie pogłębieniem relacji z Bogiem, budowaniem ludzkiej wspólnoty, odnalezieniem na drodze swojego rozwoju duchowego Maryi, Matki Jezusa, tak bardzo wpisanej w historii naszego zbawienia”.
Wszyscy uczestnicy mieli także czas na prywatną medytację  i zwiedzanie klasztoru o. Paulinów. Do Lublina wróciliśmy w godzinach wieczornych. 
Atmosferę wyjazdu najlepiej przybliży nam wypowiedź jednej z tegorocznych maturzystek: "Wahałam się, czy jechać na tę pielgrzymkę.  Brakowało mi towarzystwa. Mimo wszystko wyruszyłam  do Częstochowy. Pierwszym odkryciem był fakt, że  nie wszędzie musze jechać z kimś.  Owszem zawsze raźniej jest "mieć" obok bliską osobę. Ta sytuacja sprawiła, że  bardziej wyciszyłam się i zbliżyłam w pewien sposób do Boga.  Drugim okryciem okazało się, że  hałas i tłum ludzi, za którym nie przepadam, tutaj zupełnie mi nie przeszkadzały.  Miałam czas na  refleksję dotyczącą realizacji moich osobistych planów życiowych. Myślę, że po tej pielgrzymce trochę inaczej patrzę na ludzi. Jeszcze niedawno czułam sie od nich lepsza. Teraz wiem, że nie zawsze było to zgodne z prawdą.  Moją rolą nie jest  przecież ocenianie i osądzanie innych. W autokarze otwieraliśmy sobie Pismo święte. Pewien fragment z księgi Mądrości Syracha zmienił moje postępowanie. Czytałam w nim o gniewie i nienawiści. Od tej pory panuję nad gniewem, choć raczej powinnam stwierdzić: "pracuję nad tym."
opr. Leszek Sadurski

powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie
powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie

W CELU ZAPEWNIENIA POPRAWNEGO DZIAŁANIA SKRYPTÓW PROSIMY POCZEKAĆ NA ZAŁADOWANIE SIĘ WSZYSTKICH ELEMENTÓW STRONY

KRONIKA | FOTOGALERIA

© ZSE im. A i J. Vetterów w Lublinie - Elżbieta Pawłowska

zalecane: rozdzielczość 1024x768 lub wyższa; min. Internet Explorer v.6.0; kolor - 16 bit; zgodne z W3C
opracowanie informatyczne i graficzne serwisu: Elżbieta Pawłowska; ikonografia: zbiory ZSE im. A. i J. Vetterów w Lublinie
kopiowanie i nieautoryzowane wykorzystywanie programu, grafiki i zdjęć zawartych w serwisie - zabronione