Obchody XVI Dnia Papieskiego
PAŹDZIERNIK 2016


"Bądźcie świadkami miłosierdzia". Pod takim hasłem odbywały się w Polsce i za granicą, obchody XVI Dnia Papieskiego. Temat miłosierdzia był wyjątkowo bliski św. Janowi Pawłowi II, który często podkreślał ogromne znaczenie  tej prawdy i nieustannie wzywał do jej realizacji. Odpowiadając na Jego apel, by być miłosiernymi, młodzież i nauczyciele naszej szkoły podjęli szereg różnych, konkretnych działań na rzecz społeczności lokalnej. Jednym z przejawów były wizyty w  placówkach pomocy społecznej Lublina.
Oto relacja jednej z uczestniczek: "Dnia 24 października 2016r wybraliśmy się klasą i naszym katechetą do Domu Pomocy Społecznej im. W. Michelisowej w Lublinie, aby odwiedzić jego mieszkanki. Przyszliśmy po godzinie 15 i przedstawiliśmy przygotowaną przez nas część artystyczną.  Cieszyliśmy się z licznej obecności Pań. Na początku przedstawiliśmy "garść" informacji na temat ważniejszych wydarzeń z życia Jana Pawła II. W trakcie prezentacji pensjonariuszki chętnie dzieliły się wspomnieniami ze spotkania z Ojcem świętym, kiedy odwiedził Lublin w 1987 roku. Następnie podzieliliśmy się na grupy i układaliśmy puzzle oraz rozwiązywaliśmy quizy oparte na wcześniejszych wiadomościach o Papieżu. Uczestniczki chętni odpowiadały ujawniając ogromną wiedzą o Świętym. Były uśmiechnięte i  pełne energii. Na zakończenie wszyscy zaśpiewaliśmy "Barkę", ulubioną piosenkę naszego świętego Jana Pawła II oraz inne pieśni. Panie śpiewały z wielkim zaangażowaniem  i radością.  Wszyscy cieszyliśmy się z tego spotkania. Było bardzo miło. Na pewno wrócimy tam jeszcze nie raz mimo, że w tym roku mamy maturę".

powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie
powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie
powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie
powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie


W CELU ZAPEWNIENIA POPRAWNEGO DZIAŁANIA SKRYPTÓW PROSIMY POCZEKAĆ NA ZAŁADOWANIE SIĘ WSZYSTKICH ELEMENTÓW STRONY

KRONIKA | FOTOGALERIA

© ZSE im. A i J. Vetterów w Lublinie - Elżbieta Pawłowska

zalecane: rozdzielczość 1024x768 lub wyższa; min. Internet Explorer v.6.0; kolor - 16 bit; zgodne z W3C
opracowanie informatyczne i graficzne serwisu: Elżbieta Pawłowska; ikonografia: zbiory ZSE im. A. i J. Vetterów w Lublinie
kopiowanie i nieautoryzowane wykorzystywanie programu, grafiki i zdjęć zawartych w serwisie - zabronione