Maturzyści na Grabarce
MARZEC 2015 ROKU

W piątek, 6 marca 2015 r. prawosławni maturzyści ZSE wraz ze swoim katechetą udali się na Modlitewne Spotkanie Maturzystów na Świętą Górę Grabarkę. Tegoroczna pielgrzymka była już po raz XXXIII organizowana dla maturzystów z całej Polski przez Bractwo Młodzieży Prawosławnej w Polsce i odbyła się w dniach 6-8 marca 2015 roky w Żeńskim Monasterze na Świętej Górze Grabarce.
W monasterze młodzież mogła dowiedzieć się o historii tego miejsca oraz regionu, specyfice życia monastycznego i ogólnej informacji z dziedziny polskiej obrzędowości prawosławnej. Podczas spotkania nasi maturzyści mieli możliwość kontaktu oraz wymiany doświadczeń w przygotowaniach do egzaminów maturalnych ze swoimi rówieśnikami z całej Polski. W zaproponowanym programie, który miał na celu zwrócenie uwagi na dojrzałe i ważne wybory życiowe, jakie czekają na uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych, był czas na modlitwę, drobną pracę na rzecz monasteru oraz odpoczynek.
W czasie popytu na św. Górze Grabarce nasza grupa była traktowana z należytym wyróżnieniem. Podczas spotkania z Jego Ekscelencją Grzegorzem, Biskupem Supraskim zostali oni uroczyście powitani. Bp Grzegorz osobiście zwrócił się do nich otaczając słowami zrozumienia oraz zapewnienia swojej miłości i nadziei dla ich przyszłości.
W sobotę po nabożeństwach wieczornych został poświęcony krzyż w intencji tegorocznych maturzystów.

powiekszeniepowiekszeniepowiekszenie
powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie

W CELU ZAPEWNIENIA POPRAWNEGO DZIAŁANIA SKRYPTÓW PROSIMY POCZEKAĆ NA ZAŁADOWANIE SIĘ WSZYSTKICH ELEMENTÓW STRONY

KRONIKA | FOTOGALERIA

© ZSE im. A i J. Vetterów w Lublinie - Elżbieta Pawłowska

zalecane: rozdzielczość 1024x768 lub wyższa; min. Internet Explorer v.6.0; kolor - 16 bit; zgodne z W3C
opracowanie informatyczne i graficzne serwisu: Elżbieta Pawłowska; ikonografia: zbiory ZSE im. A. i J. Vetterów w Lublinie
kopiowanie i nieautoryzowane wykorzystywanie programu, grafiki i zdjęć zawartych w serwisie - zabronione