Konferencja CheckIT
3 MARCA 2015 ROKU

W dniu 3 marca 2015 roku uczniowie klas 2ct i 3ct kierunku technik informatyk z opiekunami – Agnieszką Jastrzębską i Joachimem Smagą – uczestniczyli w konferencji CheckIT, będącej częścią Dni Lubelskiej Wyżyny IT odbywającej się w  Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym. CheckIT po raz kolejny została zorganizowana przez Urząd Miasta Lublin w ścisłej współpracy z kołami naukowymi działającymi na lubelskich uczelniach wyższych oraz organizacjami informatycznymi.
Uczniowie uczestniczyli w wykładach dotyczących nowych technologii informacyjnych. Prelegenci odkrywali emocjonujące oblicze IT i pokazywali, że kodowanie może być nie tylko świetną zabawą, ale też i sposobem na zawodową przyszłość. Mieliśmy okazję obejrzeć takie atrakcje jak Łazik Marsjański, film animowany dotyczący pożaru Lublina oraz przepis na stworzenie własnej gry komputerowej. Podczas warsztatów można było spróbować swoich sił w tworzeniu gier komputerowych, programowaniu robotów i pisaniu aplikacji mobilnych, oraz sprawdzić się w świecie softów, interfejsów i kodów.

powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie
powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie
powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie

W CELU ZAPEWNIENIA POPRAWNEGO DZIAŁANIA SKRYPTÓW PROSIMY POCZEKAĆ NA ZAŁADOWANIE SIĘ WSZYSTKICH ELEMENTÓW STRONY

KRONIKA | FOTOGALERIA

© ZSE im. A i J. Vetterów w Lublinie - Elżbieta Pawłowska

zalecane: rozdzielczość 1024x768 lub wyższa; min. Internet Explorer v.6.0; kolor - 16 bit; zgodne z W3C
opracowanie informatyczne i graficzne serwisu: Elżbieta Pawłowska; ikonografia: zbiory ZSE im. A. i J. Vetterów w Lublinie
kopiowanie i nieautoryzowane wykorzystywanie programu, grafiki i zdjęć zawartych w serwisie - zabronione