Debata: "Młodzi aktywni? ..."
4 KWIETNIA 2014 ROKU

 

W dniu 4 kwietnia 2014 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych im. A. i J. Vetterów w Lublinie odbyła się debata „Młodzi aktywni? Co zrobić, żeby młodzież z Lubelszczyzny brała udział w wyborach i życiu społecznym?”, zorganizowana przez Katarzynę Mędralę oraz Justynę Opokę – kandydatki do XX Kadencji Sejmu Dzieci i Młodzieży.
W trakcie debaty zostały poruszone takie zagadnienia jak: Parlament Europejski, wybory do europarlamentu, polityka młodzieżowa i dialog usystematyzowany, programy UE tj. Erasmus +, projekty dotyczące polityki młodzieżowej finansowane ze środków UE, funkcjonowanie Młodzieżowej Rady Miasta Lublin, a także rozmowa na temat organizacji pozarządowych działających na rzecz aktywności młodzieży na terenie Lublina.
W debacie wzięli udział zaproszeni przez kandydatki goście (zobacz listę podaną przez uczennice) oraz młodzież klasy europejskiej 2dl.
W trakcie debaty okazało się, że świadomość młodzieży na temat wyborów do europarlamentu oraz możliwości aktywności społecznej, jaką umożliwiają nam organizacje pozarządowe, jest bardzo niska. Wynika to z bardzo słabo rozwiniętej informacji. Dla uczniów biorących udział w dyskusji wiele rzeczy było nowością i zaskoczeniem. Nawiązał się dialog pomiędzy prelegentami a uczniami, co doprowadziło do zawziętej wymiany zdań na temat wyborów i aktywności społecznej. Po półtoragodzinnej, bardzo owocnej dyskusji młodzież w dwóch grupach pracowała nad problemem, jaki wynikł w trakcie rozmowy – brak rzetelnej i przykuwającej uwagę młodzieży informacji. Jedna z grup pracowała z prelegentami na temat wyborów, natomiast druga – aktywności społecznej poprzez projekty młodzieżowe i ich propagowanie. Wnioski z kilkunastominutowej dyskusji zostały przedstawione na forum.
Młodzież wpadła na wiele ciekawych pomysłów promujących wybory i aktywność społeczną, które już chcą realizować. Mamy nadzieję, że niebawem będziemy mogli przyjrzeć się efektom spotkania!
Uwaga: powyższa relacja została przygotowana przez uczennice Katarzynę i Justynę

powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie
powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie
powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie
powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie
powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie

W CELU ZAPEWNIENIA POPRAWNEGO DZIAŁANIA SKRYPTÓW PROSIMY POCZEKAĆ NA ZAŁADOWANIE SIĘ WSZYSTKICH ELEMENTÓW STRONY

KRONIKA | FOTOGALERIA

© ZSE im. A i J. Vetterów w Lublinie - Elżbieta Pawłowska

zalecane: rozdzielczość 1024x768 lub wyższa; min. Internet Explorer v.6.0; kolor - 16 bit; zgodne z W3C
opracowanie informatyczne i graficzne serwisu: Elżbieta Pawłowska; ikonografia: zbiory ZSE im. A. i J. Vetterów w Lublinie
kopiowanie i nieautoryzowane wykorzystywanie programu, grafiki i zdjęć zawartych w serwisie - zabronione