Z wizytą w Radiu Centrum
LISTOPAD 2013 ROKU

26 i 27 listopada 2013 r. uczniowie klas 1cl i 2cl o profilu dziennikarskim pod opieką polonisteknauczycielek p. Bożenny Jankiewicz i p. Renaty Marczewskiej odwiedziły Radio Centrum w Lublinie mające swoją siedzibę przy ul. Radziszewskiego 16, w Chatce Żaka.
W dni powszednie co godzinę Radio Centrum nadaje  informacje z miasta, regionu, lubelskich uczelni, kraju i świata. Uzupełnieniem ramówki są liczne audycje publicystyczne poświęcone środowisku akademickiemu, lokalnej polityce i kulturze oraz motoryzacji.  Nieważne, jak małym radiem jesteśmy, robimy przecież taką samą pracę jak w największych rozgłośniach, więc wszystko musi być zrobione dobrze - mówi Małgorzata Piasecka, która po 19 latach przyszła tu z Radia Zet.
Celem wizyty było poznanie pracy dziennikarza radiowego. Redaktor naczelna akademickiego radia p. Małgorzata Piasecka opowiedziała młodzieży o pracy dziennikarzy i studentów współpracujących z rozgłośnią radiową.
Uczniowie obejrzeli specjalistyczny i nowoczesny sprzęt, z którego na co dzień korzystają prezenterzy oraz osoby z obsługi technicznej odpowiedzialne za transmisję. Zapoznała również młodzież z obowiązującymi terminami i zasadami naboru kandydatów na prezenterów muzycznych, dziennikarzy sportowych, miejskich oraz kulturalnych.
Pani Małgorzata Piasecka zachęcała młodych, zdolnych, przebojowych ludzi do odkrywania swoich talentów i szlifowania warsztatu dziennikarskiego podczas planowanych spotkań, które mają być prowadzone przez znane i cenione autorytety z branży medialnej.

powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie

W CELU ZAPEWNIENIA POPRAWNEGO DZIAŁANIA SKRYPTÓW PROSIMY POCZEKAĆ NA ZAŁADOWANIE SIĘ WSZYSTKICH ELEMENTÓW STRONY

KRONIKA | FOTOGALERIA

© ZSE im. A i J. Vetterów w Lublinie - Elżbieta Pawłowska

zalecane: rozdzielczość 1024x768 lub wyższa; min. Internet Explorer v.6.0; kolor - 16 bit; zgodne z W3C
opracowanie informatyczne i graficzne serwisu: Elżbieta Pawłowska; ikonografia: zbiory ZSE im. A. i J. Vetterów w Lublinie
kopiowanie i nieautoryzowane wykorzystywanie programu, grafiki i zdjęć zawartych w serwisie - zabronione