Wycieczka do skansenu
PAŹDZIERNIK 2013 ROKU

18 października 2013 roku klasa 1cl  liceum ogólnokształcącego o profilu dziennikarskim wraz z wychowawczynią, Bożenną  Jankiewicz, wzięła udział w wycieczce do Muzeum Wsi Lubelskiej.  Na teren  Muzeum dostaliśmy się   przez  recepcję, której architektura wzorowana jest na nieistniejącym stylowym budynku z Kazimierza Dolnego. Odbyliśmy spacer po  Wyżynie Lubelskiej, zobaczyliśmy  zespół dworsko-parkowy z dworem z Żyrzyna z 2 połowy XVIII wieku,  rzymskokatolicki zespół sakralny, lapidarium cmentarne przy kościele z Matczyna. Byliśmy także w zabytkowym wiatraku z Zygmuntowa, którym opiekuje się pan Leszek Kwiatkowski i jego pomocnik Marcin Świątek.
Byliśmy jedną z pierwszych wycieczek, która mogła zobaczyć sektor miasteczkowy. W latach 2010-2013 jego część została zrealizowana przy pomocy środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego i Samorządu Województwa Lubelskiego w ramach projektu pod nazwą "Miasteczko prowincjonalne Europy Środkowej w Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie - etap I".
W różnorodnym i malowniczym krajobrazie, na terenie dawnego majątku Sławin, oprowadzała nas bardzo miła pani przewodnik, mgr Barbara Rzączyńska - emerytowany nauczyciel polonista. Mimo zmiennej pogody, przejmującego zimna i  deszczu,  byliśmy zadowoleni z wycieczki. Z chęcią powrócimy do skansenu, żeby jeszcze raz  zobaczyć  bezcenne pamiątki związane z dawnym życiem wsi, dworów i miasteczek Lubelszczyzny.

powiekszeniepowiekszeniepowiekszenie
powiekszeniepowiekszeniepowiekszenie
powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie

W CELU ZAPEWNIENIA POPRAWNEGO DZIAŁANIA SKRYPTÓW PROSIMY POCZEKAĆ NA ZAŁADOWANIE SIĘ WSZYSTKICH ELEMENTÓW STRONY

KRONIKA | FOTOGALERIA

© ZSE im. A i J. Vetterów w Lublinie - Elżbieta Pawłowska

zalecane: rozdzielczość 1024x768 lub wyższa; min. Internet Explorer v.6.0; kolor - 16 bit; zgodne z W3C
opracowanie informatyczne i graficzne serwisu: Elżbieta Pawłowska; ikonografia: zbiory ZSE im. A. i J. Vetterów w Lublinie
kopiowanie i nieautoryzowane wykorzystywanie programu, grafiki i zdjęć zawartych w serwisie - zabronione