Wir treffen uns wieder im September !
CZERWIEC 2013 ROKU

W dniach 1 – 7 czerwca  2013 roku w naszej szkole gościła delegacja uczniów i nauczycieli z zaprzyjaźnionego Gimnazjum im. Konrada Heresbacha w Mettmann k. Düsseldorfu, która przybyła do Lublina w ramach wymiany młodzieżowej.
Zgodnie z wieloletnią tradycją uczniowie niemieccy zwiedzili nasze miasto i region, uczestniczyli w zajęciach szkolnych, brali udział w spotkaniach integracyjnych i towarzyskich. Dzięki zakwaterowaniu u polskich rodzin mieli możliwość poznać nasze życie rodzinne, zwyczaje i polską kuchnię. Zobaczyli również, jak ich polscy rówieśnicy spędzają wolny czas, czym się interesują i jak się ubierają.
Goście z Niemiec byli pod wrażeniem zmian zachodzących w naszym kraju i w naszym mieście oraz tradycyjnej polskiej gościnności. Wszyscy zgodnie zapewniali, że wyjeżdżają z Lublina pełni wrażeń i miłych wspomnień.
Dla uczniów naszej szkoły była to doskonała okazja do zawarcia nowych znajomości i pogłębienia znajomości języków obcych. Ponieważ na koniec września zaplanowana jest nasza rewizyta w Mettmann, będzie to z pewnością stanowić motywację do dalszej nauki języka niemieckiego.

Naszą wymianę od lat wspiera finansowo Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży w Warszawie.
Również tym razem otrzymaliśmy dotację do naszego projektu, za którą z tego miejsca serdecznie dziękujemy w imieniu wszystkich uczestników wymiany i jej organizatorów.

Regina Kłoda
organizatorka

powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie

W CELU ZAPEWNIENIA POPRAWNEGO DZIAŁANIA SKRYPTÓW PROSIMY POCZEKAĆ NA ZAŁADOWANIE SIĘ WSZYSTKICH ELEMENTÓW STRONY

KRONIKA | FOTOGALERIA

© ZSE im. A i J. Vetterów w Lublinie - Elżbieta Pawłowska

zalecane: rozdzielczość 1024x768 lub wyższa; min. Internet Explorer v.6.0; kolor - 16 bit; zgodne z W3C
opracowanie informatyczne i graficzne serwisu: Elżbieta Pawłowska; ikonografia: zbiory ZSE im. A. i J. Vetterów w Lublinie
kopiowanie i nieautoryzowane wykorzystywanie programu, grafiki i zdjęć zawartych w serwisie - zabronione