Otwórz nam Polskę, jak piorunem
Otwierasz niebo zachmurzone


11.11.1918 roku jest ważną datą w historii Polski. Wtedy, po 123 latach niewoli, Polacy doczekali się upragnionej wolności. W związku z tym 11 listopadaobchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W naszej szkole uroczystości upamiętniające to święto odbyły się 9 listopada bieżącego roku. 
Spotkanie rozpoczęło wprowadzenie Sztandaru Szkoły i odśpiewanie hymnu narodowego. Następnie Pani Dyrektor Marzenna Modrzewska-Michalczyk powitałazebranych i w krótkim wystąpieniu podkreśliła rangę obchodzonego święta, a także odczytała apel Lubelskiego Kuratora Oświaty wystosowany z tej okazji.
W dalszej części wszyscy zgromadzeni mogli wysłuchać części artystycznej, na którą składały się wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej. Młodzież przedstawiła najważniejsze momenty z historii Polski, począwszy od utraty niepodległości, poprzez powstania, szczęśliwy rok 1918, nie zapominając o tych, którzy walczyli w czasie II wojny światowej, a także ponosili ofiary w okresie komunizmu. Wystąpienie uczniów uzupełniał przekaz audiowizualny w postaci fragmentów filmów dokumentalnych, zdjęć i piosenek. Młodzież przygotowała tę uroczystość pod kierunkiem p. Wiktora Serafina i p. Magdaleny Bliźniewskiej, która była opiekunem zespołu muzycznego. Uroczysty apel uświetniły dekoracje wykonane przez p. Małgorzatę Świstak.

zdjęcia: Damian Witek klasa 3al

powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie
powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie
powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie
powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie
powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie

W CELU ZAPEWNIENIA POPRAWNEGO DZIAŁANIA SKRYPTÓW PROSIMY POCZEKAĆ NA ZAŁADOWANIE SIĘ WSZYSTKICH ELEMENTÓW STRONY

KRONIKA | FOTOGALERIA

© ZSE im. A i J. Vetterów w Lublinie - Elżbieta Pawłowska

zalecane: rozdzielczość 1024x768 lub wyższa; min. Internet Explorer v.6.0; kolor - 16 bit; zgodne z W3C
opracowanie informatyczne i graficzne serwisu: Elżbieta Pawłowska; ikonografia: zbiory ZSE im. A. i J. Vetterów w Lublinie
kopiowanie i nieautoryzowane wykorzystywanie programu, grafiki i zdjęć zawartych w serwisie - zabronione