Rekolekcje wielkopostne
MARZEC 2012 ROKU

W tym roku rekolekcje wielkopostne dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły odbyły się w dnia 21-23 marca. Tematem rozważań prowadzonych przez ks. Łukasza Pydę (duszpasterza akademickiego UMCS), było hasło bieżącego roku duszpasterskiego „Kościół naszym domem i szkołą komunii”. Nauki odbywały się w kościele OO. Dominikanów . Konferencje skłaniały do refleksji nad osobistą odpowiedzialnością za kształt relacji z Chrystusem, który objawia się w kościele i poprzez kościół. Wielu młodych potrzebowało zwrócenia uwagi na znaczenie wspólnoty wierzących dla rozwoju ich wiary. Symbolicznie „wbijany” gwóźdź w styropianowy krzyż, czy zapalona świeca , po odbytej spowiedzi oddziaływały na wyobraźnię wzbudzając uczucia wdzięczności za miłość Boga do każdego człowieka. .O pozytywnym odbiorze głoszonych nauk niech świadczy duża liczba osób, które skorzystały z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjęły Komunię świętą. Jesteśmy wdzięczni Bogu, księdzu Łukaszowi, Dyrekcji i Nauczycielom za umożliwienie nam udziału w tych duchowych ćwiczeniach, które przygotowały nas do uczestnictwa w Misterium Świąt Wielkiej Nocy i ożywiły naszą wiarę.

„Ciemności nie usunie ciemność.
Tego dokonać może tylko światło.”
Phil Bosmans

„Nie jest ważne to co mówimy, ale to, co mówi Bóg do nas i przez nas”
Matka Teresa z Kalkuty

W imieniu społeczności Zespołu Szkół Ekonomicznych im. A. i J. Vetterów w Lublinie chciemy gorąco podziękować ks. Łukaszowi Pydzie za trud prowadzenia rekolekcji wielkopostnych dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły.
W świecie pełnym pochlebców, oratorów o niczym, krytykantów potrzeba nam głosicieli Prawdy, o tym Kto i co nadaje sens naszemu istnieniu.
Dziękujemy za „garść” myśli rzuconych na glebę naszego serca. Mamy nadzieję, że słowa te nie tylko wykiełkują, ale przyniosą obfity owoc.
Niech Dobry Bóg wynagradza potrzebnymi łaskami.

powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie
powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie
powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie
powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie
powiekszeniepowiekszeniepowiekszenie
powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie
powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie
powiekszeniepowiekszeniepowiekszenie


W CELU ZAPEWNIENIA POPRAWNEGO DZIAŁANIA SKRYPTÓW PROSIMY POCZEKAĆ NA ZAŁADOWANIE SIĘ WSZYSTKICH ELEMENTÓW STRONY

KRONIKA | FOTOGALERIA

© ZSE im. A i J. Vetterów w Lublinie - Elżbieta Pawłowska

zalecane: rozdzielczość 1024x768 lub wyższa; min. Internet Explorer v.6.0; kolor - 16 bit; zgodne z W3C
opracowanie informatyczne i graficzne serwisu: Elżbieta Pawłowska; ikonografia: zbiory ZSE im. A. i J. Vetterów w Lublinie
kopiowanie i nieautoryzowane wykorzystywanie programu, grafiki i zdjęć zawartych w serwisie - zabronione