Spotkanie z kulturą ukraińską
LUTY 2012 ROKU

Dnia 24 lutego b.r. w Zespole Szkół Ekonomicznych im. A.i J. Vetterów w Lublinie odbyło się „Spotkanie z kulturą ukraińską”, którego motywem przewodnim była twórczość poety i malarza Tarasa Szewczenki. Wśród celów tej szkolnej uroczystości znalazło się zaznajomienie vetterowskiej społeczności z odrębnością kultury naszych wschodnich sąsiadów, a także integracja młodzieży ukraińskiej uczącej się w dwóch klasach Technikum Ekonomicznego. Dyrektor Szkół Ekonomicznych, Marzenna Modrzewska-Michalczyk podkreśliła znaczenie stworzenia oferty edukacyjnej dla obcokrajowców spoza Unii Europejskiej oraz określiła korzyści płynące z jej realizacji.

Wśród gości obecni byli Sergiy Dyryza, Konsul Ukrainy w Lublinie; ks. Mirosław Wiszniewski, proboszcz lubelskiej Parafii Prawosławnej św. Metropolity Piotra Mohyły i dr Grzegorz Kuprianowicz, prezes Towarzystwa Ukraińskiego. Lokalne władze oświatowe reprezentowane były przez wicekurator oświaty w Lublinie Annę Szczepińską. Do grona uczestników spotkania dołączyli także goście z Ukrainy, wśród których znalazła się Ludmiła Buchowcewa, dyrektor Oświatowej Agencji „Garant” w Kowlu oraz zespół folklorystyczny „Polesianka”, prezentujący na scenie wybór ludowych tańców ukraińskich.


Szkolny program artystyczny pod kierunkiem dr Jarosławy Szewczuk został wykonany wspólnie przez uczniów Technikum Ekonomicznego w składzie: Olga Wereszczuk, Kateryna Misiura, Natalia Demczuk i Oksana Semenowycz oraz młodzież z Międzyszkolnego Punktu Nauczania Języka Ukraińskiego w Lublinie, reprezentowanego przez: Olgę Kuprianowicz, Katerynę Dyryzę i Łukasza Karabowicza. „Spotkanie z kulturą ukraińską” uświetnione zostało występem zespołu folkowego studentów ukraińskich „Chwyla”.

Imprezie artystycznej towarzyszyła wystawa „Moja Ukraina”, będąca pokłosiem konkursu fotograficznego zorganizowanego dla młodzieży ukraińskiej uczącej się w Zespole Szkół Ekonomicznych. Laureatką rywalizacji została Anastasia Jakowenko, uczennica klasy I dt. II miejsce zajął Artem Hołowenec, uczeń klasy I bt. III lokatę zdobyła Maria Holubiewa, uczennica klasy I dt. Wyróżniono także prace Natalii Demczuk i Alony Charłampowycz, uczących się w klasie I dt. Warto dodać, że w składzie jury znaleźli się polscy koledzy stających w konkursowe szranki uczestników.

powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie
powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie
powiekszeniepowiekszeniepowiekszenie
powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie
powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie
powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie
powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie

W CELU ZAPEWNIENIA POPRAWNEGO DZIAŁANIA SKRYPTÓW PROSIMY POCZEKAĆ NA ZAŁADOWANIE SIĘ WSZYSTKICH ELEMENTÓW STRONY

KRONIKA | FOTOGALERIA

© ZSE im. A i J. Vetterów w Lublinie - Elżbieta Pawłowska

zalecane: rozdzielczość 1024x768 lub wyższa; min. Internet Explorer v.6.0; kolor - 16 bit; zgodne z W3C
opracowanie informatyczne i graficzne serwisu: Elżbieta Pawłowska; ikonografia: zbiory ZSE im. A. i J. Vetterów w Lublinie
kopiowanie i nieautoryzowane wykorzystywanie programu, grafiki i zdjęć zawartych w serwisie - zabronione