Rocznica śmierci Jana Pawła II
KWIECIEŃ 2010

To już 5 lat minęło od dnia śmierci naszego ukochanego Papieża.
Z tej właśnie okazji w naszej szkole 9 kwietnia 2010 roku miało miejsce kolejne spotkanie z cyklu „Świadkowie obecności Jana Pawła II”. Tym razem gościliśmy ks. prof. dr hab. Andrzeja Szostka, marianina, etyka, w latach 1998-2004 rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, niezwykle cenionego wykładowcę etyki tej uczelni, a także doskonałego mówcę i dydaktyka. Okazją do wizyty w murach Vetterów była 5 rocznica odejścia do Pana papieża, Jana Pawła II.
Ks. A. Szostek wspominał swoją wieloletnią przyjaźń i owocną współpracę naukową z Janem Pawłem II. W 1969 pod kierunkiem kardynałem doc. Karola Wojtyły, napisał i obronił pracę magisterską z filozofii chrześcijańskiej. Zgromadzona na auli młodzież klas II liceum ogólnokształcącego wraz z Dyrekcją ZSE i nauczycielami przedmiotu, nie tylko wzbogaciła się o poznanie nowych wydarzeń z życia papieża Jana Pawła II, ale także poznała specyfikę pracy Papieża Polaka. Prelekcja spotkała się z żywym zainteresowaniem uczniów. Inicjatorką tego kolejnego wydarzenia w życiu szkoły była siostra Elżbieta Piętka.

powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie

powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie

W CELU ZAPEWNIENIA POPRAWNEGO DZIAŁANIA SKRYPTÓW PROSIMY POCZEKAĆ NA ZAŁADOWANIE SIĘ WSZYSTKICH ELEMENTÓW STRONY

KRONIKA | FOTOGALERIA

© ZSE im. A i J. Vetterów w Lublinie - Elżbieta Pawłowska

zalecane: rozdzielczość 1024x768 lub wyższa; min. Internet Explorer v.6.0; kolor - 16 bit; zgodne z W3C
opracowanie informatyczne i graficzne serwisu: Elżbieta Pawłowska; ikonografia: zbiory ZSE im. A. i J. Vetterów w Lublinie
kopiowanie i nieautoryzowane wykorzystywanie programu, grafiki i zdjęć zawartych w serwisie - zabronione